Vyplatí se ještě fotovoltaická elektrárna na RD v roce 2014?

Vyplatí se ještě fotovoltaická elektrárna na RD v roce 2014?

SOLÁRNÍ Panely Solární PANELY .CZ


Vyplatí se ještě fotovoltaická elektrárna na RD v roce 2014?

Vyplatí se ještě fotovoltaická elektrárna na RD v roce 2014?

Ano i ne. Na tuto otázku je nesnadná odpověď. V původním pojetí kdy uvažujeme klasickou fotovoltaickou elektrárnu FVE se již tato investice určitě nevyplatí a to především z důvodu nulových dotací a také příliš velké závislosti na distribuční soustavě a faktu, že většina klasických FVE dodává za velmi nevýhodných podmínek do sítě většinu vyrobené elektřiny. Určitou vyjímku sice tvoří velké fotovoltaické elektrárny na průmyslových objektech s velkou spotřebou elektřiny, kde je vyrobená energie okamžitě spotřebována. Pro klasické rodiné domy je však výhodnost pořízení běžné FVE již minulostí. Řešením může být jak vybudování nové hybridní fotovoltaické elektrárny HFVE nebo přebudování stávající FVE na nezávislou HFVE, která je schopna spotřebovat téměř veškerou energii v RD.

Je tedy možné a zcela běžné, že se FVE na rodiném domě se zeleným bonusem legálně přebuduje na hybridní fotovoltaickou elektrárnu HFVE přidáním akumulátoru a hybridního měniče. U novostaveb je možnost vybudování HFVE ještě jenodušší a levnější. Je to tak především z důvodu, že už nejsou vypláceny žádné dotace na fotovoltaiku, se tak investorovi tento záměr velmi zjednoduší. U nové hybridní fotovoltaické elektrárny HFVE už totiž není třeba žádat o povolení k připojení do DS a taktéž není třeba žádat o licenci na výrobu elektřiny a tím je zcela odstraněna zbytečná byrokratická zátěž do budoucna. S hybridní fotovoltaickou elektrárnou se tak lidé stávají nezávislými nejen na výpadcích elektřiny, ale mohou tak získat daleko větší energetickou bezpečnost a soběstačnost svého domu. Napříkad i tím, že HFVE je při výpadku elektřiny schopna zajistit bezproblémový chod důležitých spotřebičů jako jsou například plynový ktel, tepelné čerpadlo nebo kotel na tuhá paliva. Majitel HFVE se také stává do budoucna z větši či menší části nezávislý na rostoucích cenách energiíí v budoucnu.
Solární panely.cz doporučují:

Jarní bundy | Outdoor bundy | Outdoor kalhoty | Street bundy | Rybářské potřeby | Fotovoltaické elektrárne | Solárne elektrárne | Fotovoltaické elektrárne | Ostrovné systémy