HOME-GRID - Vaše vlastní domácí síť

HOME-GRID - Vaše vlastní domácí síť

SOLÁRNÍ Panely Solární PANELY .CZ


HOME-GRID - Vaše vlastní domácí síť

HOME-GRID - Vaše vlastní domácí síť

Chcete se zbavit přílišné závislosti na distributorech elektřiny? Pořiďte si Váš vlastní domácí hybridní fotovoltaický systém HOME-GRID a staňte se částečně nebo zcela nezávislými na platbách za energie.

Využívejte na 100% vlastní vyrobenou elektřinu z fotovoltaických panelů a staňte se zcela nezávislými na výpadcích elektřiny. Neplaťte vysoké účty za plyn a elektřinu - buďte chytří a připravte se s předstihem na zvyšování sazeb za rezervovaný příkon. Zkombinujte možnost získání dotace na vlastní fotovoltaický systém s akumulací s možností dosáhnout vyšší míry vlastní nezávislosti a snížením plateb za nákup energií.

Všechno to je dnes již možné se špičkovým domácím energetickým systémem HOME-GRID speciálně navrženým pro domácnosti v ČR a na Slovensku.

HOME-GRID - Vaše vlastní domácí síť

Co HOME-GRID umí?

HOME-GRID Vám umožní snížit Vaši vlastní energetickou závislost na distributorech elektrické energie spolu s maximálním využitím vyrobené energie z fotovoltaických panelů. Vlastní vyrobenou elektřinu tak využijete na 100% ve Vašem domě. Vestavěnou plynulou regulací různých energeticky náročných spotřebičů v domácnosti s možností plynule odebírat chybějící elektřinu ze sítě v době nedostatečného záření nebo v případě vybitého akumulátoru, nabízí systém nejen zvýšení míry nezávislosti, ale také zachování maximálního komfortu pro uživatele. HOME-GRID jednoduše VŽDY zajistí ničím nepřerušovaný a také kvalitní elektrický proud - a to za každé situace. Základní vlastností HOME-GRIDu je integrovaná funkce nepřerušitelného záložního zdroje (UPS), která zajistí při výpadku distribuční sítě (DS) super-rychlý přechod (8 ms) do tzv. "ostrovního režimu". Při výpadku distribuční sítě systém HOME-GRID přepne na bateriový záložní zdroj tak rychle, že si toho běžný obyvatel rodinného domu pracující například na stolním počítači bez dalšího záložního zdroje, ani nevšimne.

Ovládejte svůj dům přes univerzální mobilní rozhraní HOME-GRID.

Současná verze domácího energetického systému HOME-GRID také obsahuje mnoho vestavěných automatických funkcí pro řízení RD, které můžete ovládat z kteréhokoliv místa na světě s přístupem na internet. Sytém již v základní verzi obsahuje nejčastěji používané automatické programy jako jsou například komfortní řízení vytápění a přípravy TUV s prioritou efektivního využívání vlastních obnovitelných zdrojů, řízení spotřeby elektřiny na základě předpovědi počasí, komplexní řešení akumulace energie v baterii, zásobníku topné vody nebo bazénu, funkci SEMAFOR která uživatelům signalizuje aktuální doporučení ve spotřebě vlastní elektřiny a mnoho dalších užitečných automaticky řízených programů. Do systému HOME-GRID jsme již také integrovali některé prvky umělé inteligence (AI), které se na přání uživatele automaticky učí z chování spotřeby elektrické energie a s předstihem automaticky řídí potřebu nákupu elektřiny ze sítě.

Energetické řešení HOME-GRID přináší nový trend moderních jednofázových inteligentních domácích sítí, které reflektují současné požadavky na chytré řízení aktuální spotřeby v domácnostech, firmách nebo lehkém průmyslu.

Na rozdíl od ostatních současně na trhu dostupných třífázových hybridních systémů se symetrickým výstupním výkonem, nevyžadují jednofázové FV systémy do budoucna instalaci dražších 3f jističů a přinášejí mnohem lepší míru využitelnosti vyrobené elektřiny z vlastních obnovitelných zdrojů v malých domácích sítích s výkonem do 10kWp. HOME-GRID je tak již předem připraven na pomalu se blížící trend snižování hodnoty jističů v domácnostech z důvodu plánovaného navyšování sazeb za rezervovaný příkon.

Komplexní energetické řešení s ohledem na zvyšování míry vlastní nezávislosti, které HOME-GRID přináší jej v současnosti řadí mezi nejmodernější malé domácí inteligentní sítě v ČR. Energetický systém HOME-GRID 1 (do instalovaného výkonu fotovoltaických panelů 10kWp) pro domácnosti a rodinné domy tak přináší moderní a levnější jednofázové řešení, které v kombinaci s efektivním řízením vytápění pomocí řídícího PLC a speciálně k tomuto účelu navržených tepelných čerpadel, přináší opravdu komplexní energetický management šitý na míru podmínkám ČR.

HOME-GRID – baterie a možnosti akumulace

Zapomeňte na jakákoliv omezení ve výběru akumulace! HOME-GRID Vám umožní svobodu ve výběru technologie použitých akumulátorů. Měniče Studer Innotec série Xtender totiž umožňují výběr jakékoliv technologie akumulátorů a to od olověných trakčních, AGM, gelových, Ni-Fe až po nejmodernější akumulátory s BMS (integrovaným bateriovým managementem) na bázi Li-lon nebo LiFePo. Měniče Studer Innotec., které tvoří srdce celého systému v současné době skvěle pracují s německými bateriemi BMZ (Li-Ion) a taktéž nově i s LiFePo akumulátory BYD. Obě značky nejmodernějších lithiových baterií s integrovaným systémem bateriového managementu (BMS) a dlouholetou zárukou od renomovaných zahraničních výrobců se již v ČR začaly prodávat a jsou taktéž přímo měniči Studer Innotec série Xtender systémově podporovány.

Na základě dosud získaných zkušeností s akumulací energie, Vám nyní přinášíme spolu s řešením HOME-GRID, kromě možnosti využití klasických primárních elektrochemických akumulátorů, také novou možnost využívání a řízení sekundárních "vodních" akumulátorů (zásobník, bazén, jezírko) a dalších typů akumulátorů s vysokou energetickou kapacitou v rámci stejného energetického systému. HOME-GRID tak elegantně řeší problematiku, kterou s sebou přináší skladování energie z proměnlivých a nestabilních obnovitelných zdrojů.

Domácí energetický systém HOME-GRID vznikl strategickým spojením pověstné švýcarské kvality měničů Studer Innotec, které se z důvodu udržení velmi vysoké kvality vyrábí přímo ve švýcarském Sionu, a specifického českého know-how, který vychází z dlouholetého praktického využívání těchto systémů v neustále se měnících podmínkách České republiky.

HOME-GRID jako malý domácí záložní systém s funkcí prioritního využívání vlastní vyrobené elektřiny z FV panelů.

Například klasický rodinný dům v České republice s fotovoltaickým systémem HOME-GRID a plynovým kotlem nebo elektronickým kotlem na tuhá paliva Vám při výpadku sítě topí dál a bez problémů překoná krátkodobý či dlouhodobý výpadek elektřiny zcela bez povšimnutí obyvatel domu.

V případě, že má majitel novostavby možnost ovlivnit návrh topného systému již v samém počátku a pokud je jako tepelný zdroj zvoleno tepelné čerpadlo s lineárním řízením výkonu, slouží vlastní vyrobená elektřina jako vlastní palivo pro tepelné čerpadlo.

Jaké jsou výkonové možnosti HOME-GRIDu?

Systém HOME-GRID nabízíme jako systém vždy specificky nastavený pro legální provoz v ČR. Zájemce o systém HOME-GRID si tak může předem zvolit, jestli chce získat na HOME-GRID dotace s programu "Zelená úsporám" a následně 10 let dodržovat podmínky programu nebo jestli chce naopak zcela nezávislý systém, s možností modulárního rozšiřování a zcela bezstarostným provozem bez dalších povinností.

Modelové řady HOME-GRIDu pokrývají široký rozsah výkonů od nejmenších jednofázových systémů od výkonu 0,65 kVA až po třífázové systémy o výkonu až 12 kVA a instalovaném výkonu 10kWp. Komu by to nestačilo, stále má možnost pořízení klasické HFVE (s AC či DC vazbou) s možným instalovaným výkonem až 180kWp.

Instalaci energetického systému HOME-GRID nabízí firma Solární Panely.CZ, s.r.o. na klíč a nebo přes výhradní partnerskou síť speciálně vyškolených, odborně kvalifikovaných montážních firem.

Pokud jste firma a máte zájem o účast na našem školení, prosím přihlaste se prostřednictvím e-mailu uvedeném v kontaktech. Pokud máte zájem o více informací o školení, naleznete je zde.

HOME-GRID a dotace – Nová zelená úsporám

Na náš energetický systém HOME-GRID je možné žádat o dotaci v rámci program Nová Zelená Úsporám (NZÚ), podoblasti C.3.5 a C.3.6.

Mohu HOME-GRID instalovat i když nechci nebo již nemohu využít dotačního programu Nová zelená úsporám?

Ovšem! HOMEGRID se bude nabízet jak ve variantě pro dotační program Nová zelená úsporám, tak jako zcela nezávislé energetické "bez dotační" řešení pro objekty s přípojkou či jako ostrovní systém pro objekty bez přípojky elektřiny.

Firma Solární Panely.CZ se na Vás bude těšit na pravidelně pořádaných školeních Studer Innotec pro odborné firmy.
Solární panely.cz doporučují:

Jarní bundy | Outdoor bundy | Outdoor kalhoty | Street bundy | Rybářské potřeby | Fotovoltaické elektrárne | Solárne elektrárne | Fotovoltaické elektrárne | Ostrovné systémy