Solární regulátory

Solární regulátory

SOLÁRNÍ Panely Solární PANELY .CZ


Solární regulátory

Solární regulátory

Solární regulátory MPPT (Maximum Power Point Tracking) zajišťují v solárních fotovoltaických systémech automatické a bezpečné nabíjení akumulátorů z fotovoltaických panelů. MPPT solární regulátory jsou dnes již nezbytným prvkem všech ostrovních a hybridních fotovoltaických systémů.

Nejlevnější solární regulátory MPPT jsou většinou pouze na 12 a 24V a neměly by se paralelně spojovat, jinak může docházet k nesprávnému fungování z důvodu absence sychronizace regulátorů mezi sebou.

Do vyšší kategorie MPPT solárních regulátorů patří všechny regulátory, které již umí fungovat i na 48V a je již také možné do systému postupně přidávat další solární regulátory (u MPPT Studer Innotec až do max. 15-ti kusů paralelně). Díky datové synchronizaci solárních regulátorů mezi sebou pak nedochází k nežádoucím vlivům kdy tzv."jeden regulátor neví o druhém" a nedochází tak k významným ztrátám na výkonu z fotovoltaikých panelů. Špičkové solární regulátory Studer Innotec jsou také odolné proti stříkající vodě (IP54) a jsou zejména vhodné pro ostrovní systémy a hybridní fotovoltaické elektrárny HFVE s DC-vazbou (DC-Coupling), kde je zajištěno prokazatelné galvanické oddělení FV generátoru od distribuční soustavy a není tedy nutné žádat o povolení distributora a o licenci na výrobu elektřiny.

S MPPT solárními regulátory Studer Innotec je tak v nejlepším případě možné zajistit i datovou komunikaci s ostrovními nebo hybridními měniči Studer Innotec a využít tak možnosti plné synchronizace nabíjecích fází mezi hybridním měničem a solárními regulátory MPPT.

Varianty produktu Solární regulátory:

Solární regulátor nabíjení Vario String VS 70A

Solární regulátor nabíjení Vario String VS 70A doplňuje řadu regulátorů firmy Studer... Více >

Cena s DPH: Na dotaz

Solární regulátor VarioTrack VT 80A

Solární regulátor VarioTrack VT 80A doplňuje řadu špičkových produktů firmy Studer In... Více >

Cena s DPH: Na dotaz

Solární regulátor VarioTrack VT 65A

Solární regulátor VarioTrack VT 65A doplňuje řadu špičkových produktů firmy Studer In... Více >

Cena s DPH: Na dotaz

Solární regulátor VarioString VS 120A

Solární regulátor VarioString VS 120A je úžasnou novinkou a perfektně doplňuje řadu š... Více >

Cena s DPH: Na dotaz
Solární panely.cz doporučují:

Jarní bundy | Outdoor bundy | Outdoor kalhoty | Street bundy | Rybářské potřeby | Fotovoltaické elektrárne | Solárne elektrárne | Fotovoltaické elektrárne | Ostrovné systémy